Mestské divadlo Trenčín: Veselé paničky Windsorské

Dátum podujatia

Brilantná komédia Veselé paničky Windsorské od skvelého Williama Shakespeara dokazuje, že príbeh z čias kráľovnej Alžbety by mohol byť pokojne aj epizódou zo súčasnosti – veď stále sú medzi nami povaľači, špekulanti, žiarlivci a záletníci.
Vy si ju môžete prísť pozrieť v podaní Mestského divadla Trenčín do Mestského kultúrneho strediska v nedeľu 10. marca 2024, začiatok predstavenia je o 18.00 h.
Predseda Falstaff sa zištne rozhodne získať si priazeň dvoch vysoko postavených dám – Pageovej a Fordovej. Manžel pani Fordovej je veľmi žiarlivý a situáciu rieši vlastnými metódami. Šikovné panie z Windsoru však všetkým dokážu, že ani vysokopostavený človek si nemôže dovoliť čokoľvek a pravda raz vyjde najavo.
Všetko, čo uvidí divák v hre, sa môže stať aj v súčasnosti u nás. Bez zbytočného modernizovania príbehu môže niekto spoznať vo Falstaffovom konaní metódy súčasných politikov, iní zistia, že aj keď sa mení doba, ľudstvo ostáva vo svojej podstate stále rovnaké.
Vstupné: 12 €
Predpredaj v Informačnom centre, v Mestskom kultúrnom stredisku a na https://mdtn.maxiticket.sk/william-shakespeare-vesele-panicky-windsorske-2024-banovce-nad-bebravou

vesele panicky windsorske