FK Kassandra

Filmový klub vznikol v roku 1999 a dostal názov KASSANDRA podľa dcéry trójskeho kráľa Priama a jeho manželky Hekaby, slávnej veštkyne. Odmietnutý nápadník Apolón spôsobil, že jej veštbám nikto neveril, avšak všetko, čo veštila sa splnilo. V prvej sezóne sa odpremietalo 16 filmov a navštívilo ich cca 600 divákov. V prvej sezóne mal filmový klub neuveriteľných 86 členov.

Zaujímavosťou je, že sa hrávali aj nemé filmy v sprievode živej kapely (napr. Frigo, Krížnik Potemkin, Upír Nosferatu). Robievali sa aj trojdňové tematické predstavenia – napr. Tri farby, Almódovar, Woody Allen.

Za 15 sezón sa odohralo vo FK asi 250 filmov, väčšinou z klubotéky ASFK, filmy v rámci filmovej prehliadky Projekt 100, v menšej miere aj z iných distribučných spoločností (Continetnal, Itafilm, Tatrafilm, a pod.)

V rokoch 2010-11 mal filmový klub pauzu kvôli sťahovaniu a rekonštrukcii nových priestorov Mestského kultúrneho strediska. K obnoveniu činnosti došlo v roku 2012 a premietame doteraz.

Termíny premietaní

Premieta sa spravidla každý druhý štvrtok v priestoroch klubu ŽI:VA https://www.facebook.com/zivabanovce

Členstvo

Počas každého premietania alebo priamo v Mestskom kultúrnom stredisku je možné zakúpiť si členský preukaz na aktuálnu sezónu, ktorá trvá jeden kalendárny rok. Preukaz je platný vo všetkých filmových kluboch na Slovensku aj v Čechách.

Kontakt

Anton Balažovič – dramaturg balazovic@sulana.sk
Veronika Palušová – predaj vstupeniek a preukazov
Mobil: 0948 274 743
E-mail: kulturabn@kulturabn.sk