Divadelné predstavenie Sobášny list

Dátum podujatia

Divadelná hra „Sobášny list“ je z prostredia obyčajnej židovskej rodiny, ktorá odišla z Kibucu niekedy v druhej polovici 20.storočia. Muž pracuje a je hrdý na to, že zarába dostatočne na to, aby jeho manželka nemusela pracovať. Tak sa to patrí. Majú dcéru súcu na vydaj. Má nápadníka, mamičkinho synáčika.  Celý život už dospelého Viktora riadi mamička od obsahu jeho vreciek až po svadbu, všetko musí byť na sto percent v poriadku. Nastáva problém so sobášnym listom rodičov nevesty, ktorý sa stratil. Vzniká množstvo vtipných situácii medzi starými manželmi, vyplávajú na povrch dlhoročné priania a sny, ktoré sú konfrontované   s realitou. E. Kishon s majstrovským vtipom rozmotáva klbko deja a zase ho majstrovsky zamotáva. Divák sa pobaví aj prekvapí zvratmi o osudoch do vtedy tak všedného a stereotypného života rodiny.

Vzniká tu množstvo komických situácií, ktoré provokujú k zamysleniu. Hľadáme odpoveď na otázku: Zobrali by sme si svojho partnera po dvadsiatich rokoch spoločného života?

Divadelné predstavenie Sobášnz list uvidíte v Mestskom kultúrnom stredisku v Bánovciach nad Bebravou v piatok 29. novembra 2024 o 18:00 h.
Vstupné: 23 €
Predpredaj v MsKS a Informačnom centre
 
Účinkujú: Soňa Norisová, Dominika Žiaranová, Martin Mňahončák, David Hartl
Réžia: Vlado Fischer

sobasny list divadlo