Farba stránky
Ján H. Mikuš: PARTITURY. HRY. AKCIE

Ján H. Mikuš: PARTITURY. HRY. AKCIE

MsKS vás pozýva od 13. mája na výstavu Akcie, koncepty hry a ostatná vizuálna tvorba Bánovčana Jána Mikuša, ktorá nadväzuje na tvorbu slovenských...

Piatky pre deti: Kráľ Šašo

Piatky pre deti: Kráľ Šašo

V máji sa opäť stretneme s deťmi na predstavení známeho míma Vlada Kulíška v piatok 27.mája 2016 o 16:30 h v Mestskom kultúrnom stredisku. Vlado...

Ja Olga Hepnarová

Ja Olga Hepnarová

V piatok 27.mája 2016 sa stretneme opäť o 20:00 h v Mestskom kultúrnom stredisku na zaujímavom premietaní snímky "Ja Olga Hepnarová". Príbeh...

Bánovce - mesto, ľudia, udalosti....

Bánovce - mesto, ľudia, udalosti....

Propozície k fotosúťaži Téma: Bánovce - mesto, ľudia, udalosti... Kategórie: 1. mesto – panorámy, historické a architektonické zákutia a...

SMS/EMAIL hlásnik

SMS/EMAIL hlásnik

Vážení občania,  Mesto Bánovce nad Bebravou Vám ponúka novú službu SMS-info, prostredníctvom ktorej môžete byť informovaní o dianí a...

 • Slatinská šutelica

  Slatinská šutelica

 • Ján H. Mikuš: PARTITURY. HRY. AKCIE

  Ján H. Mikuš: PARTITURY. HRY. AKCIE

 • Piatky pre deti: Kráľ Šašo

  Piatky pre deti: Kráľ Šašo

 • Ja Olga Hepnarová

  Ja Olga Hepnarová

 • Hrežďovský GulášFest

  Hrežďovský GulášFest

 • Prijímacie skúšky Základná umelecká škola D. Kardoša

  Prijímacie skúšky Základná umelecká škola D. Kardoša

 • Bánovce - mesto, ľudia, udalosti....

  Bánovce - mesto, ľudia, udalosti....

 • SMS/EMAIL hlásnik

  SMS/EMAIL hlásnik

Hlavná stánkaKnižnica Ľ. Štúra

ONLINE KATALÓG KNÍH NÁJDETE TU

Free WiFi hotspot pre čitateľov
v priestoroch knižnice 

Archív a aktuálne udalosti v knižnici nájdete na našej FB stránke TU

 

Noc s Andersenom 2016

dav001Noc s Andersenom v Bánovskej knižnici

V Mestskej knižnici Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou „nocovalo" počas Andersenovej noci 10 vybraných detí z 3.B ZŠ Komenského s pani učiteľkou Slávkou Búlikovou.Začínali sme o 18.00 hodine v spoločenskej miestnosti, kde sme sa oboznámili s programom, ktorý sme pripravili pre deti. Program bol zaujímavý a snažili sme sa o to, aby deti nemali čas na nudu.V úvode sme sa zoznámili s Hansom Christianom Andersenom, prečítali sme si jeho životopis a pripomenuli sme si jeho literárnu tvorbu.

Čítať ďalej...

Knižnica na facebooku

 

Svet malého škôlkara

 

             

SS850109

                                  Výstava výtvarných prác detí MŠ

Detský svet, to je svet plný veselosti, fantázie, nápadov a pestrých farieb. Presvedčila nás o tom výstava výtvarných prác, ktorá sa konala od 15.2. - 19.2.2016 pod názvom Svet malého škôlkara.
Výtvarné diela detí zo všetkých materských škôl v našom meste zaplnili priestory spoločenskej miestnosti Mestskej knižnice Ľ. Štúra. Keďže po minulé roky výstava zaujala širokú verejnosť, v tomto roku sa zapojila aj Špeciálna MŠ Brezolupy a po prvýkrát Súkromná MŠ Floriánka Horné Naštice. Prezentovali sa pestrými výkresmi, maľovanými portrétmi, pri ktorých použili ľubovoľnú techniku.

Čítať ďalej...

Babka na rebríku

00528. januára 2016 pripravila Mestská knižnica Ľ. Štúra rozprávkové dopoludnie s názvom „Babka na rebríku" a výstavu kníh venovanú 70. výročiu narodenia slovenského spisovateľa Dušana Dušeka.
So žiakmi 2. ročníka ZŠ Partizánska s pánom učiteľom Krištofom sme si prečítaním krátkych úryvkov pripomenuli jeho tvorbu, medzi ktorú patrí napr.: Pištáčik, Pištáčik sa žení, Pradivý príbeh o Pačovi, Babka na rebríku, Srdcovky a mnoho ďalších. Detská tvorba žiakov natoľko zaujala, že si knižné tituly vypožičali domov.

 

 

Čítať ďalej...

Posedenie seniorov 2015

POSEDENIE SENIOROV V KNIŽNICI Ľ. ŠTÚRA

            .2

           Pracovníčky Mestskej knižnice Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou pripravujú pravidelne koncom roka posedenie seniorov v knižnici. Tohtoročné stretnutie sa konalo dňa 24.11.2015 v spoločenskej miestnosti, kde sa zišli skalní čitatelia, ktorí navštevujú knižnicu už takmer tri desaťročia. Vedúca knižnice Jarmila Mikulová privítala všetkých seniorov a pozvaných hostí, ktorými boli primátor mesta Marián Chovanec a riaditeľka MsKS Zuzana Janáčová.

Čítať ďalej...

Farebná knižnica

                           

                            FarebnSS859624á knižnica

Mestská knižnica Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou vyhlásila cez prázdniny výtvarnú súťaž „Farebná knižnica“. V dňoch od 1.7. – 15.9.2015 maľovali deti v knižnici, v letnej čitárni na námestí, alebo k nám priniesli hotové výtvarné práce. Z veľkého množstva pestrofarebných výkresov dňa 24.9.2015 Zuzana Jedináková so SZUŠ Veľké Uherce vybrala víťazov. Ocenení boli:

Čítať ďalej...

Maľované námestie

                                                                 Maľované námestie

 1

V stredu 9.9.2015 pripravila Mestská knižnica Ľ. Štúra už 5. ročník výtvarnej súťaže v kreslení kriedami na dlažbu. Tento rok sa kreslilo na tému „Dovidenia prázdniny, vitaj škola“.

Čítať ďalej...

Filmové leto s knihou

 

                                               Filmové leto s knihou

LavríkV prvej bánovskej čitárni pod holým nebomna námestí Ľ. Štúra v dňoch 28.8, 4.9 a 9.9. 2015 Mestská knižnica Ľ. Štúra a  MsKS pripravila tvorivé aktivity pre deti, pre občanov čítanie kníh, podvečerné stretnutia s hosťami a večerné premietanie filmov. V obývačke pod platanom si mohli deti, ale aj dospelí vziať do rúk knihu, ktorú si mohli prečítať , alebo si v nej zalistovať. Súčasťou čitárne boli aj besedy.

Čítať ďalej...

Beseda s prezidentom Slovenského červeného kríža

dobiš 1Beseda s prezidentom Slovenského červeného kríža

V rámci festivalu zdravia, pohybu a živej kultúry Tu žijem! sa konala 26. júna 2015 v Mestskej knižnici Ľ. Štúra beseda s prezidentom Slovenského Červeného kríža doc. MUDr. Viliamom Dobiášom, PhD., ktorý prišiel spolu s riaditeľkou Územného spolku SČK Topoľčany Martinou Martonovou.

Čítať ďalej...

Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!

Osmijanko - sp

„Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“

 

Rok uplynul rýchlo a Osmijanko znovu zavítal do nášho mesta. Celoslovenská čitateľská súťaž „ Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“, je veľmi obľúbená medzi detskými čitateľmi bánovskej knižnice. Už po desiatykrát žiaci zo ZŠ úspešne riešia literárne otázky a spolu s prekrásnymi výtvarnými prácami posielajú Osmijankovi do Bratislavy. Celoslovenské žrebovanie prebieha vždy 1. júna na MDD. Už viackrát sa šťastie usmialo aj na bánovské deti a vyhrali v rámci Slovenska pekné ceny. V tomto roku bohužiaľ na nikoho. Riešenie súťažných otázok je dosť náročné, a preto pracovníčky Mestskej knižnice Ľ. Štúra chcú odmeniť všetky súťažné kolektívy.

Čítať ďalej...

Strana 1 z 2

 Copyright © 2016 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk