Farba stránky
Rande s Heligonicou

Rande s Heligonicou

V nedeľu 27. septembra vás pozývame do Mestského kultúrneho strediska v Bánovciach nad Bebravou na hudobno-zábavný program Rande s Heligonicou so...

Paci Pac a kamaráti

Paci Pac a kamaráti

V pondelok 28. septembra sa všetky deti môžu tešiť na hudobno-zábavný program Paci Pac a kamaráti, ktorý začína o 17:00 h v Mestskom kultúrnom...

FK Kassandra pri MsKS: Srdcová kráľovná

FK Kassandra pri MsKS: Srdcová kráľovná

FK Kassandra pri MsKS Bánovce nad Bebravou uvádza drámu s názvom Srdcová kráľovná. Premietať sa bude 8. októbra 2020 o 20:00 h v Ži:ve. Úspešná...

Divadelné predstavenie Zlatá baňa

Divadelné predstavenie Zlatá baňa

Mestské kultúrne stredisko Bánovce nad Bebravou Vás pozýva na divadelné predstavenie s názvom Zlatá baňa, ktoré sa odohrá v pondelok 12. októbra...

FK Kassandra pri MsKS: Kým sa skončí leto

FK Kassandra pri MsKS: Kým sa skončí leto

Vo štvrtok 22. októbra 2020 uvedie FK Kassandra pri MsKS Bánovce nad Bebravou s originálnym humorom pretkanú drámu Kým sa skončí leto. Premietať...

Piatky pre deti: Strašiak Tomáš

Piatky pre deti: Strašiak Tomáš

Mestské kultúrne stredisko v rámci Piatkov pre deti pozýva rodičov s deťmi na divadelné predstavenie s názvom Strašiak Tomáš. Odohrá sa 23....

 • Rande s Heligonicou

  Rande s Heligonicou

 • Paci Pac a kamaráti

  Paci Pac a kamaráti

 • FK Kassandra pri MsKS: Srdcová kráľovná

  FK Kassandra pri MsKS: Srdcová kráľovná

 • Divadelné predstavenie Zlatá baňa

  Divadelné predstavenie Zlatá baňa

 • FK Kassandra pri MsKS: Kým sa skončí leto

  FK Kassandra pri MsKS: Kým sa skončí leto

 • Piatky pre deti: Strašiak Tomáš

  Piatky pre deti: Strašiak Tomáš

 • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

  Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Hlavná stánkaKnižnica - Bánovské kultúrne centrum

Knižnica na facebooku

 

Oznam

Mestské kultúrne stredisko - otváracie hodiny od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 h a počas podujatí.

Pri vstupe do prevádzky je potrebné dodržiavať nariadenia týkajúce sa hygieny a prevencie. V prípade potreby nám zatelefonujte na 0948274743, 038/7603016 alebo napíšte e-mail na info@kulturabn.skriaditel@kulturabn.sk.Pokiaľ máte zakúpený lístok na akékoľvek podujatie, ktoré sa z dôvodov zabezpečenia prevencie zrušilo, lístok môžete použiť v náhradnom termíne podujatia.

Informačné centrum - otváracie hodiny od 8:00 do 16:00 h. Poprosíme návštevníkov o dodržiavanie nariadení:

 • vstup a pobyt v prevádzke je umožnený len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď.),
 • pri vchode do prevádzky aplikovať dezinfekciu na ruky,
 • zachovávať odstupy osôb minimálne 2 m,
 • do Informačného strediska vstupujte po jednom.

Redakcia Bánovských novín a Bánovskej televízie

Kontakt BTV: 0905 367 579,btv@btv.sk.Kontakt Bánovské noviny: 0948 602 422,noviny@kulturabn.sk
Poprosíme návštevníkov o dodržiavanie nariadení:

 • vstup a pobyt v prevádzke je umožnený len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď.),
 • pri vchode do prevádzky aplikovať dezinfekciu na ruky,
 • zachovávať odstupy osôb minimálne 2 m,
 • do redakcie vstupujte po jednom.

Maľované námestie 2020

Na začiatku septembra organizuje Mestská knižnica Ľ. Štúra v spolupráci s MsKS výtvarnú súťaž v kreslení kriedami na dlažbu priamo v centre mesta pod názvom „Maľované námestie". Tento rok je to už 10 rokov, kedy sa pracovníčky mestskej knižnice a MsKS rozhodli usporiadať takúto aktivitu pre deti.
O 15.00h Námestie Ľ. Štúra zaplnili deti, ktoré sa zaregistrovali do rôznych vekových kategórií, dostali do rúk kriedy a mohli kresliť na tému „Čarovná jeseň"
Nakreslené obrázky hodnotila porota v zložení Zuzana Jedináková – výtvarníčka Ars Akademy Súkromná ZUŠ, Naďa Benešová – pracovníčka CVČ a riaditeľka MsKS a BKC Zuzana Janáčová.Všetci malí umelci do 6 rokov dostali za svoje výtvarné umenie omaľovanku a sladkosť. V kategórií od 6 – 9 rokov porota udelila: 1.miesto Košinová Nina, 2.miesto Schuchmann Oskar a 3.miesto Hanková Dominika.V kategórií od 9 – 12 rokov: 1.miesto získala Čviriková Kristína, 2. miesto Trnovský Svetozár a o 3.miesto sa podelili Bitarovský Šimon a Ondrušková Nataša. V kategórií od 12 rokov a viac: 1.miesto získala Tureková Soňa, 2. miesto Mateffyová Michaela.Porota mala veľmi zložitú úlohu, nakoľko sa na maľovaní zúčastnilo mnoho šikovných detí. Preto sa rozhodla udeliť aj „Cenu poroty", ktorú získala Olívia Ondrušková .

Maľovaného námestia" sa zúčastnilo 63 detí, ktoré za snahu dostali sladkú odmenu a tí najlepší si domov odniesli knižné ceny a školské potreby.

Pracovníčky Mestskej knižnice Ľ. Štúra ďakujú všetkým zúčastneným deťom a rodičom a zároveň sa tešia na ďalší ročník tejto vydarenej aktivity.

                           oooooo   

                           ppppp

                           kkkkkkkpppp

Živá knižnica s Jurajom Mravcom

Augustovým hosťom v Živej knižnici bol Juraj Mravec, ktorého mnohí poznajú najmä ako reportéra z televízie. Juraj sa však venuje aj zaujímavým projektom, ktoré vyšli v knižnej podobe. Na stretnutí nám predstavil publikácie zo série Interview s fotografiou - ako tieto rozhovory so známymi svetovými fotografmi vznikli, akí boli pri rozhovoroch, ale aj ako boli knihy uvedené do sveta, a mnoho iných vecí.

Už teraz vás pozývame na pokračovanie série rozhovorov, v septembri privítame v Živej knižnici Vlada Kulíška, ktorý je známy svojím hereckým umením – pantomíma, ale popri tom vydal viacero kníh pre deti o povestiach z Trenčína a jeho okolia.

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

                          mravmra

 

                          mravelogo fpu

 

 

Otváracie hodiny od 1.9.2020

Prázdniny sa končia a Mestská knižnica Ľ. Štúra opäť ponúka svoje služby používateľom knižnice od 1. 9. 2020 v otváracích hodinách nasledovne:

Otváracie hodiny od 1.9.2020

 

Skvalitnenie knižného fondu v bánovskej knižnici

 V roku 2020 sa podarilo Mestskej knižnici Ľ. Štúra Bánovce nad Bebravou z Fondu na podporu umenia získať finančné prostriedky na nákup kníh a periodík v celkovej hodnote 4000,- €. Boli sme úspešní s projektom Skvalitnenie knižného fondu v bánovskej knižnici, ktorého hlavným zámerom je získať do knižnice nové a zaujímavé knihy a periodiká pre všetky kategórie čitateľov. Pri nákupe sa zameriame na beletriu a náučnú literatúru pre deti a mládež rôznych žánrov, beletriu pre dospelých: poéziu a prózu slovenských autorov, bestsellery, diela svetovej literatúry a na náučnú literatúru pre dospelých z rôznych vedných odborov. V prípade periodík to bude nielen denná tlač, ale aj na odborné časopisy. Jedným z čiastkových cieľov v čase súčasnej koronakrízy je aj podpora lokálnych kníhkupectiev nákupom kníh priamo v nich. V snahe použiť dané finančné prostriedky efektívne, sme vypracovali krátky dotazník, ktorého výsledky poslúžia pri výbere nových knižiek. Ak aj vy máte záujem zapojiť sa do prieskumu, prípadne vám v bánovskej knižnici chýbajú konkrétne knihy a časopisy, dajte nám o tom vedieť! Dotazník nájdete na www.kniznica.kulturabn.sk, na facebook stránke knižnice, prípadne osobne v knižnici u paní knihovníčiek alebo priamo na tomto linku

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfh0f1OqfZJH8kYWXEC3koKtTbLYds7xMUmQgTWcCJRzFUX-w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

Vopred ďakujeme, tím MsKĽŠ

 

                      logo fpuqqq

Živá knižnica - Juraj Mravec

ziva kniznica mravec9017

Prečítané leto 2020

Mestská knižnica sa aj v tomto roku zapojila do projektu Prečítané leto 2020. Súťaž prebieha už od 1.júla a zapojiť sa môže každé dieťa. Každý týždeň pracovníčky knižnice zverejňujú 3 súťažné otázky na danú tému, z ktorých si môžete vybrať jednu alebo viac úloh a odpovede prinesiete do knižnice alebo pošlete mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .    Výhercovia jednotlivých tém: O meste - Juliana Žatková, O drakoch - Lucyana Sellers, O dverách a oknách - Sofia Stoláriková, O stromoch - Sára Kaliská, O tichu - Paulína Žatková, O kuchyni - Matúš Žatko. V súčasnosti sa nachádzame v 7. týždni / 10.8 - 16.8/, v ktorom sa venujeme téme O ostrovoch, v 8. týždni /17.8. - 23.8./,  O ponožkách. 9. súťažný týždeň /24.8 - 30.8./ O knihách. Na každý týždeň pracovníčky knižnice pripravili aj zopár tipov na čítanie k danej téme. Výhercu žrebujeme každý týždeň v pondelok a odnáša si vecnú odmenu. Príjemne nás prekvapili aj deti z MŠ Pečeňany, ktoré spolu s pani učiteľkou Magdalénou Rypákovou vytvorili spoločné dielo na tému O drakoch, za ktoré si prevzali mimoriadne ocenenie. 

11122

                         4433

Prečítané leto s Hanou Lasicovou

V priestoroch CVČ sme v rámci projektu Prečítané leto privítali s prázdninujúcimi deťmi  spisovateľku a scenáristku Hanu Lasicovú. Okrem detských kníh sa podieľala na tvorbe seriálu Oteckovia a píše aj scenáre Rodinných prípadov. Hanka deťom prečítala úryvok z knihy Pupo a Fazuľka. Pozorné deti, ktoré vedeli odpovedať na jej otázky si odniesli domov knihu. V popoludňajších hodinách sme sa s autorkou stretli na besede v ŽI:VE. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

                            hana1hana2   

                            hana4hana5

Živá knižnica...rozhovory (nielen) o knihách s Hanou Lasicovou

 

 V Bánovciach tentokrát privítame  spisovateľku Hanu Lasicovú - autorku poviedok, románov, detskej literatúry a venuje sa aj písaniu scenárov. V dopoludňajších hodinách sa uskutoční beseda s prázdninujúcimi deťmi CVČ. Popoludní  o 16 30 h sa opäť stretneme v činorodom priestore ŽI:VA . Projekt ,,Živá knižnica... rozhovory (nielen) o knihách" podporil z verejných zdrojov FPU. Tešíme sa na stretnutie.
 
 ziva kniznica lasicova

Živá knižnica... rozhovory(nielen) o knihách s Braňom Jobusom

                         

Mestská knižnica Ľ.Štúra v Bánovciach nad Bebravou pripravila v rámci projektu ,,Živá knižnica... rozhovory (nielen) o knihách" besedu so spisovateľom Braňom Jobusom, autorom detskej literatúry, zakladateľom a členom hudobných skupín Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi a Abusus. V dopoludňajších hodinách sa uskutočnila beseda pre žiakov ŠKD Školská a popoludní pre širokú verejnosť mesta v činorodom priestore ŽI:VA .Braňo nám spestril rozhovory aj hudobnými skladbami Podujatie z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA

                rrrrrbraIMG 0067bbbbblogo fpu

Prečítané leto v našej knižnici

Mestská knižnica Ľ. Štúra si pre vás aj v tomto roku pripravila počas prázdnin aktivity pre deti na podporu čítania v spolupráci s @Prečítané leto. Pre detských návštevníkov knižnice budú pripravené rôzne knižky k danej téme a brožúrky. Vždy v pondelok zverejníme súťažné otázky a úlohy na danú tému.

V 1. týždni sa môžete zapojiť do súťaže s témou MESTO a vybrať si jednu z troch úloh:
- napíš nám, akú knihu si prečítal/a na tému mesto
- vyhľadaj v knižnici alebo cez online katalóg 3 knižky, ktoré máme na tému mesto
- namaľuj nám tvoje mesto a prines tvoj výtvor do knižnice do piatku alebo pošli fotku mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
V pondelok 6.7. vyžrebujeme výhercu súťaže.

precitane leto

Strana 1 z 6

(Ne)tradičný bánovský jarmok

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2020 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk