Farba stránky
Filmový klub Kassandra pri MsKS uvádza film Prípitok

Filmový klub Kassandra pri MsKS uvádza film Prípitok

Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy...

Jozef ŽATKO: MAJSTER AKVARELU - pocta maliarovi k nedožitým 90.narodeninám

Jozef ŽATKO: MAJSTER AKVARELU - pocta maliarovi k nedožitým 90.narodeninám

Jozef Žatko, bol nielen majstrom akvarelu. Bol majstrom života. Hoc ten jeho bol krátky, každý kto sa s ním mal možnosť stretnúť a “upadnúť“ s...

  • Filmový klub Kassandra pri MsKS uvádza film Prípitok

    Filmový klub Kassandra pri MsKS uvádza film Prípitok

  • Jozef ŽATKO: MAJSTER AKVARELU - pocta maliarovi k nedožitým 90.narodeninám

    Jozef ŽATKO: MAJSTER AKVARELU - pocta maliarovi k nedožitým 90.narodeninám

  • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

    Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Hlavná stánkaMSKSPodujatia v BN a okolí

Filmový klub Kassandra pri MsKS uvádza film Prípitok

Adrien trčí na otravnej rodinnej večeri. Otcove historky sa po stý raz opakujú, matka sa vyžíva v nudnej konverzácii a sestrin snúbenec ako vždy predvádza svoje rozhľad. Navyše Adrienova ex-priateľka mu neodpovedá na SMSku. Nádej, že sa k nemu vráti, sa zmenšuje. Minúty sa vlečú a Adrienovi je všetko jasné – horšie už to byť nemôže. Potom ale príde posledná rana. Budúci švagor ho požiada, aby predniesol prípitok na svadbe. Adrien neznáša svadby. A rozprávanie na verejnosti. A svojho budúceho švagra. Ale nedokáže povedať „nie“. V hlave sa mu okamžite rozbehnú rôzne scenáre toho, čo všetko by sa pri jeho prípitku mohlo pokaziť.

Od úvodných titulkov čítaných na mikrofón pred červenou oponou je Benjamin Lavernhe (Kým nás svadba nerozdelí) nielen predstaviteľom hlavnej postavy, ale i divákovým sprievodcom a komentátorom deja. Laurent Tirard sa zdanlivo „nesfilmovateľnej“ predlohy zhostil hravou formou plnou prekvapujúcich zábavných momentov.

Čo všetko sa stane, si môžete pozrieť vo štvrtok 23.septembra 2021 o 20.00 h v Ži:ve.

Vstupné: 5 €, s preukazom FK 3 €

Podujatie sa koná v rámci opatrení v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)

Jozef ŽATKO: MAJSTER AKVARELU - pocta maliarovi k nedožitým 90.narodeninám

Jozef Žatko, bol nielen majstrom akvarelu. Bol majstrom života. Hoc ten jeho bol krátky, každý kto sa s ním mal možnosť stretnúť a “upadnúť“ s ním do rozhovoru si jeho nezameniteľnú radosť a vášeň z debaty pamätá na celý život. A tí, čo s ním prežili kratší, či dlhší úsek života dokážu dlho rozprávať a spomínať na jeho “hlášky“, drobné žarty, zážitky a neoblomné postoje. Najčastejšie maľoval akvarely. Tejto časti jeho umeleckého života sa venuje aj táto výstava. Ale v jeho pozostalosti sú zastúpené aj maľby olejovými farbami, množstvo pastelov a kresieb. V neposlednom rade sú dodnes dostupné a obdivuhodné svojim rozsahom jeho sakrálne maľby, ktoré reštauroval, ale hlavne tvoril v kostoloch. Jeho výtvarné počiny v kostoloch mapuje rozsiahly album, ktorý zachytáva množstvo jeho prác na klenbách a stenách kostolov v Rybanoch, Nitrianskom Rudne, Horných Vesteniciach, Hornej Porube, Sládečkovciach, Vysokej nad Kysucou, Valaskej Belej, Udiči, Močenku, Podhoranoch a v Nitre.
22. februára 2007 sa konalo slávnostné odovzdanie ocenenia FRA ANGELICO 2006 za prínos kresťanských hodnôt do umenia za rok 2006. Toto ocenenie bolo udelené akad. maliarovi Jozefovi Žatkovi in memoriam a rovnako aj akad. sochárke Blanke Žatkovej, jeho manželke, ktorá ocenenie z rúk Mons. Františka Rábeka prevzala na slávnostnom stretnutí umelcov, pracovníkov kultúry a zástupcov cirkví v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca.

Výstavu si môžete pozrieť v Galérii Ateliér Hlavina, v budove Základnej umeleckej školy D. Kardoša do 10.októbra 2021.

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2021 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk