Farba stránky
Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

V Informačnom centre na Námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou nájdete stále stolové kalendáre na rok 2022. Ak ešte ten svoj nemáte,...

Koncert Lenky Filipovej s kapelou

Koncert Lenky Filipovej s kapelou

  V rámci preloženého koncertného tour 2021 vystúpi česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová so...

  • Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

    Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

  • Koncert Lenky Filipovej s kapelou

    Koncert Lenky Filipovej s kapelou

  • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

    Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Knižnica na facebooku

 

Knižnica otvorená pre všetkých

Mestská knižnica Ľ. Štúra Bánovce nad Bebravou bola opäť úspešná pri podaní projektu „ Knižnica otvorená pre všetkých", ktorý podporil Fond na podporu umenia sumou 2 000€.
Hlavnou myšlienkou projektu je ponúknuť rôzne podujatia a aktivity knižnice rôznym skupinám obyvateľov. Chceme docieliť to, aby bola knižnica naozaj pre všetkých, o čom svedčí aj názov projektu. Chceme knižnicu prezentovať nielen ako miesto, kde sa knihy požičiavajú, ale aj ako organizáciu, ktorá usporadúva veľa zaujímavých podujatí pre mladých, starších a znevýhodnených.
Prvou aktivitou je Biblioterapia v Arche - ide o terapeutické čítanie literatúry zdravotne znevýhodneným klientom Domova sociálnych služieb Archa v Bánovciach nad Bebravou pravidelne každý mesiac. V rámci tohto projektu sme zakúpili 21 knižných titulov, ktoré budú použité pri terapii.
Cieľom projektu je zorganizovať aj tieto podujatia:
- Prečítané leto v obývačke pod platanom - ide o 4 podujatia určené najmä deťom a ich rodičom. Konať sa budú vo vonkajšom prostredí priamo na námestí Ľ. Štúra, kde vznikne improvizovaná obývačka, v ktorej sa budú konať aktivity spojené s aktuálnou témou Prečítaného leta (ide o iniciatívu, ktorá vymýšľa zaujímavé tipy).
- Maľované námestie - ide o podujatie určené pre deti školského veku - súťaž v kreslení kriedami priamo na dlažbu na bánovskom námestí.
- Seniori v knižnici - beseda s literárnym hosťom určená predovšetkým najstarším používateľom
- Čítame s Osmijankom - podujatie v rámci celoslovenskej kampane, pôjde o workshop - tvorivé dielne pre deti a rodičov v spolupráci s neziskovou organizáciou Osmijanko, ktorá vyhlasuje celoslovenskú čitateľskú súťaž Čítame s Osmijankom. Pridaj sa aj ty!

cccccvvvvvvvvvlogo fpu

 

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2021 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk