Informácie o použití cookies

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte.

Farba stránky
TU ŽIJEM!

TU ŽIJEM!

Ďalší ročník festivalu TU ŽIJEM! je pred nami. Tentokrát sa uskutoční na sídlisku Dubnička v areáli Základnej umeleckej školy Dezidera Kardoša....

  • TU ŽIJEM!

    TU ŽIJEM!

  • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

    Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Hlavná stánkaKnižnica - Bánovské kultúrne centrum

Knižnica na facebooku

 

Úspešný projekt na nákup kníh

Mestská knižnica Ľ. Štúra opäť úspešná pri podaní projektu s názvom "Doplnenie knižného fondu v bánovskej knižnici". Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia sumou 4 000,- € na nákup kníh do knižného fondu. Ďakujemefpu projekt akvizicia

Beseda so spisovateľkou Katarínou Škorupovou

V rámci nášho pravidelného podujatia s názvom Živá knižnica k nám včera zavítala spisovateľka Katarína Škorupová autorka detských kníh - Ako uloviť mamuta, Anča s Pomaranča, V krajine rozprávok, O zlatom vajíčku a iné rozprávky, Hups, Rups a Šups a iné. Okrem toho sa venuje aj beletrii, pripravovala učebnice a popri tom aj prekladá z angličtiny. Autorka porozprávala nielen o tom, ako jej knihy vznikajú, čo ju inšpiruje, ale zvedavým žiakom odpovedala na množstvo ich otázok, napr.: Prečo sa rozhodla byť spisovateľkou? Čo rada robí vo voľnom čase? Aký predmet mala v škole najradšej aj ktorý jej nešiel... Katka debatu oživila aj tým, že si so žiakmi zatancovala tanec hulu, čomu sa tiež venuje a na záver štvrtákov zo ZŠ Duklianska 1. obdarovala krásnymi omaľovánkami.

ssssssssss

TSK - Deň otvorených dverí - 2023

V rámci Týždňa slovenských knižníc sa 8. marca konal v Mestskej knižnice Ľ. Štúra DOD. Pozvanie prijal aj pán primátor nášho mesta Róbert Gašparík. Keďže tento deň pripadol na MDŽ obdaroval všetky prítomné ženy kvetinkou.

hjhjjjhjjjj        hjj

Výtvarná súťaž

Všetky deti, ktoré rady kreslia pozývame do Mestského kultúrneho strediska na výtvarnú súťaž.výtvarná súŤaž 1

Deň otvorených dverí 2023

Pozývame všetkých – čitateľov, priaznivcov, odvážnych aj hanblivých na DOD – poďte sa k nám zatúlať a stráviť chvíľku medzi knihami.

DOD-kniznica-2023-videotext

Svet malého škôlkara - výtvarná výstava

 

V mestskej knižnici sme pre vás pripravili výstavu výtvarných prác našich najmenších. Deti z materských škôl vytvorili krásne výtvarné diela. Príďte sa inšpirovať a pozrieť si práce svojich kamarátov od 6.do 31. marca 2023 v čase 9.00h - 16.30h.

 

Svet malého školkara

Týždeň slovenských knižníc - 2023

 

Týždeň slovenských knižníc marec16081

Marec mesiac knihy - 2023

 

Stručný prehľad pripravovaných akcií na mesiac marec.

marec plagát16082

Otváracie hodiny 2023


otvaracie hodiny 2022

 

 

 

Vianoce 2022

Vianoce 2022-23

Strana 1 z 15

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2021 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk