Farba stránky
Spravme spolu bánovskú knižnicu krajšou

Spravme spolu bánovskú knižnicu krajšou

  Spravme spolu bánovskú knižnicu krajšou! Pôvodne práčovňa, dnes knižnica. Súčasné sídlo Mestskej knižnice Ľ. Šúra má stále veľké...

Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike

Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike

Sme veľmi radi, že sa bánovskému občianskemu združeniu XRoad podarilo získať organizáciu veľkého podujatia a to Spoločných majstrovstiev SR a ČR...

  • Spravme spolu bánovskú knižnicu krajšou

    Spravme spolu bánovskú knižnicu krajšou

  • Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike

    Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike

  • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

    Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Hlavná stánkaKnižnica - Bánovské kultúrne centrum

Knižnica na facebooku

 

Oznam

V priestoroch Mestského kultúrneho strediska je zriadené mobilné odberové miesto pre antigénové testovanie COVID-19. Z tohto dôvodu pracuje Mestské kultúrne stredisko v obmedzenom režime, pracovníkov môžete kontaktovať mailom alebo telefonicky.
Telefón: 0948 274 743
Emailové adresy: info@kulturabn.sk, kulturabn@kulturabn.sk

Redakcia Bánovských novín a Bánovskej televízie rovnako pracuje v obmedzenom režime, v prípade potreby kontaktujte redakciu telefonicky alebo mailom.
Kontakt BTV: 0905 367 579,btv@btv.sk.
Kontakt Bánovské noviny: 0948 602 422,noviny@kulturabn.sk

Informačné centrum bude do odvolania zatvorené.
Naďalej je vám však k dispozícii telefonicky alebo mailom na: 0948 297 151 a info@banovecko.eu.

O prípadných zmenách v plánovanom termíne otvorenia vás budeme vopred informovať. Ďakujeme za pochopenie.

Mestská knižnica Ľ. Štúra má otvorené výdajné okienko počas pracovných dní od 8.00 do 14.00 h, v stredu od 8.00 do 16.00 h. Knihy môžete nielen vrátiť, ale aj si požičať. Treba si ich objednať telefonicky alebo mailom alebo cez online katalóg. Pracovníčky môžete kontaktovať na tel. č. 038/760 2767 a mailom na kniznica@kulturabn.sk .

Predstavujeme nové logo knižnice

V mesiaci marec prebiehali v bánovskej knižnici rôzne aktivity. Jednou z nich bola aj súťaž o nové logo knižnice. Máme veľkú radosť z toho, že naša výzva mnohých zaujala a do súťaže sa zapojilo spolu 38 ľudí.
Výber naozaj nebol jednoduchý. Návrhy posudzoval tím z knižnice, ale aj ľudia, ktorí sa venujú grafickým a výtvarným riešeniam. Autorom víťazného loga je Filip Súkeník, ktorý do súťaže poslal spolu päť návrhov. Po naozaj dlhom rozhodovaní zvíťazilo logo, ktorého hlavnou charakteristikou je motív jednoduchých línií s farebným detailom ako symbol kníh v rôznych prevedeniach.
Na ocenenie víťazov sme získali podporu zo Slovenskej asociácie knižníc v sume 150 €, no pridali sme niečo aj z vlastných zdrojov. Päť návrhov sme ocenili poukážkami na nákup kníh, bezplatným členstvom v knižnici a upomienkovými predmetmi. Ako symbolické poďakovanie, všetci, ktorí sa do súťaže zapojili, budú mať ročnú registráciu v knižnici zdarma.
Veríme, že naše nové logo príjmu aj naši používatelia a bude pre všetkých jedinečnou charakteristickou značkou našej knižnice.

01 BN kniznica logo-2000px12061

Mestská knižnica Ľ. Štúra od 19.4. sprístupňuje voľný výber kníh

Milí čitatelia a návštevníci knižnice, sme radi, že nás môžete od 19.4.2021 opäť osobne navštíviť v našej knižnici. Knihy, ktoré máte doma môžete prísť vrátiť a vypožičať si nové knižné tituly.

Podmienkou zostáva dodržanie protiepidemických opatrení:
pri vstupe majte prekryté horné dýchacie cesty respirátorom
pri vstupe použite dezinfekciu na ruky
dodržiavajte 2 m odstupy
jedna osoba môže v knižnici stráviť max. 20 min.
                                                                                                                                Tešíme sa Vás
                                                                                                                                pracovníčky MsKĽŠ

                              otvorené od 19.4.2021

Živá knižnica online - Barbora Kardošová

Mestská knižnica Ľ. Štúra s Mestským kultúrnym strediskom 14. apríla opäť pripravili podujatie z cyklu Živá knižnica ...rozhovory (nielen) o knihách v priestoroch kultúrneho centra Ži:va. Tentokrát prijala pozvanie autorka kníh, scenáristka a režisérka Barbora Kardošová. Už od detstva mala blízko k písaniu. Doteraz má na svojom konte niekoľko kníh pre dospelých aj deti. Najznámejšia je trilógia Traja kamoši. Naďalej sa venuje hlavne písaniu detských kníh. Popri tvorbe nahráva audioknihy rôzneho žánru. Stredajšiu besedu oživila hrou na gitare a spevom naša hudobná hosťka Sue Von Hal. Knižné tituly od autorky si môžete vypožičať aj v našej knižnici. Ak ste nestihli sledovať živé vysielanie, môžete si ho pozrieť v zázname na youtube kanáli BTV a na Facebooku Mestskej knižnice Ľ. Štúra.

https://www.facebook.com/KniznicaLStura/videos/752599065619855

https://www.youtube.com/watch?v=WvP8aKiXX5U

                                  čččťťť                                                               

Hlasujte

HLASUJTE ZA KRAJŠIU KNIŽNICU

Knižnice po celom svete sa pýšia zaujímavým dizajnom. Naša sídli v bývalej práčovni a nemôžeme sa chváliť s jej vonkajším vzhľadom. Prosíme pomôžte nám to zmeniť!
Od 1. 4. môžete hlasovať v projekte Ahoj, krásne Slovensko! Hlasovanie končí 31. 5. 2021
Ď a k u j e m e.

 

                         krajšie slovensko

Knižnica opäť otvorená v obmedzenom režime

Milí návštevníci knižnice, nakoľko sa pandemická situácia v našom okrese zlepšila opäť otvárame knižnicu. Keďže sa stále nachádzame v bordových číslach služby budeme poskytovať v obmedzenom režime.

 

                                qqqqqqqqqqqqqqqq

Týždeň slovenských knižníc - virtuálna knižnica

Už tradične prebieha v mesiaci marec Týždeň slovenských knižníc.Tento rok sa konal od 1.-7. marca. Mestská knižnica Ľ.Štúra pripravila pre deti z nášho mesta a okolia ,,Virtuálnu knižnicu." V nej si deti mohli otestovať svoje znalosti v práci s online katalógom a vyriešiť dané úlohy, ktoré boli zverejnené na našej facebookovej stránke. Celkovo sa zapojilo 11 súťažiacich.Nakoľko všetky práce boli správne vyriešené vyžrebovali sme 3 výhercov, ktorí budú odmenení knihami.Na 1. mieste sa umiestnila Dominika Hanková, 2. Matej Strapek ,3. Bianka Burzová. Odmenení budú všetci zúčastnení a prevezmú si od nás vecné ceny. Ďaľšou úlohou bolo nakresliť svojho obľúbeného knižného hrdinu pod názvom ,,Mesto knižných hrdinov." Do tejto úlohy sa zapojili okrem jednotlivcov aj kolektívy z MŠ Wonderland a ŠMŠ pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou Brezuolupy. Spolu bolo odovzdaných 34 výtvarných prác. Zverejnené sú na našej facebookovej stránke a vystavili sme ich vo výklade Informačného centra na námestí. Poslali ste nám veľmi pekné práce a preto budú všetci odmenení tak ako jednotlivci tak i kolektívy. Ešte raz všetkým ďakujeme, že ste sa zapojili do našej súťaže.

 kkk  llllddd                   fff
                                      

Týždeň slovenských knižníc 2021

V rámci Týždňa slovenských knižníc, ktorý sa organizuje pravidelne v mesiaci marec, sme pre vás aj tento rok pripravili niekoľko aktivít. Keďže pandemická situácia nám nedovoľuje sa s vami stretnúť osobne, tak sme sa rozhodli k vám priblížiť online formou. Ponúkame vám niekoľko tipov na zapojenie sa do našich aktivít. Výhercovia budú odmenení zaujímavými cenami.
Vaše odpovede nám môžete priniesť do knižnice, poslať poštou na Mestská knižnica Ľ. Štúra 5. apríla 795/18, 95701 Bánovce nad Bebravou alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.        

 marec mesiac knihy                         virtuálna knižnica                       mesto hrdinov

Knižnica zatvorená do odvolania

zatvorit

Sme tu opäť pre vás

okienko11994

Výdajné okienko

OD STREDY 27. 1. 2021 OTVÁRAME VÝDAJNÉ OKIENKO!
Mestská knižnica Ľ. Štúra ponúka možnosť od stredy 27.1.2021 počas pracovných dní v čase od 8 h do 15 h vrátiť prečítané knihy a vyzdvihnúť si knihy, ktoré ste si vopred objednali mailom, telefonicky alebo cez online katalóg.
Knižné tituly môžete vrátiť a prevziať pri výdajnom okne pri dverách knižnice. Nutné je zazvoniť na zvonček pri dverách
Tel. kontakt: 038 / 760 27 67
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Online katalóg: http://87.197.119.157/katalog/
O prípadných zmenách v plánovanom termíne otvorenia knižnice vás budeme vopred informovaťVýdajné okienko 2021  

Strana 1 z 9

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2021 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk