Farba stránky
Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

V Informačnom centre na Námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou nájdete stále stolové kalendáre na rok 2022. Ak ešte ten svoj nemáte,...

Koncert Lenky Filipovej s kapelou

Koncert Lenky Filipovej s kapelou

  V rámci preloženého koncertného tour 2021 vystúpi česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka v jednej osobe Lenka Filipová so...

  • Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

    Kalendár Fotoklubu Rokoš na rok 2022

  • Koncert Lenky Filipovej s kapelou

    Koncert Lenky Filipovej s kapelou

  • Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

    Prenájom priestorov v Bánovciach - upútavka

Hlavná stánkaKnižnica - Bánovské kultúrne centrum

Knižnica na facebooku

 

Vianoce

Otváracie hodiny Vianoce 2021-22

Otvorené cez výdajné okienko

Milí čitatelia,

od pondelka 13.12.2021 bude opäť možné využiť výdajné okienko v čase od 8 h do 16 h. Prečítané knihy môžete vrátiť a vyzdvihnúť si tie, ktoré ste si vopred objednali mailom, telefonicky alebo cez online katalóg. Nutné je zazvoniť na zvonček pri dverách.
Tel. kontakt: 038 / 760 27 67
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Online katalóg: http://87.197.119.157/katalog/
O prípadných zmenách vás budeme vopred informovať.

Knižnica ZATVORENÁ

Zatvorené november 2021

Skvalitnenie knižného fondu - FPU

Ako sme vám nedávno sľúbili, v rámci projektu ,,Kniha priateľ pre všetky generácie" sme opäť doplnili náš knižný fond novými titulmi. Tentokrát sme sa zamerali väčšinou na detskú literatúru, ktorej nie je nikdy dosť. Knihy sú zakúpené z finančných zdrojov Fond na podporu umenia.
Zoznam noviniek nájdete na: http://87.197.119.157/katalog/

fff 1ffffffflogo fpufffff

Novembrová Biblioterapia s DSS ARCHA

V rámci projektu „Knižnica otvorená pre všetkých", ktorú z finančných prostriedkov podporil Fond na podporu umenia sa konala 11.11. 2021 už šiesta v poradí, Biblioterapia s klientmi DSS Archa. Tentokrát sme sa stretli v priestoroch detského oddelenia Mestskej knižnice Ľ.Štúra a predstavili sme si knižné tituly na tému „Kráľovstvo zvierat", ktoré boli zakúpené z tohto projektu. Klienti DSS Archa sa dozvedeli veľa zaujímavosti zo zvieracieho sveta a tešia sa na posledné stretnutie, ktoré bude prebiehať v decembri. Pri odchode z knižnice im tety knihovníčky dali sladkú odmenu a zo sebou si odniesli vypožičané knižné tituly, ktoré si budú čítať všetci klienti DSS Archa.

wwwwwlogo fpuqqqq

Dočasný režim v knižnici

Nakoľko sa pandemická situácia v našom okrese zhoršila, od pondelka 15.11. bude Mestská knižnica Ľ. Štúra Bánovce nad Bebravou fungovať formou výdajného okienka. V zmysle vyhlášky 253 ÚVZ SR bude vstup do knižnice možný len pre plne zaočkované osoby. Deti do 12 rokov majú vstup neobmedzený.

Neočkovaní budú obslúžení pri výdajnom okienku v pracovných dňoch v čase od 8 h do 17 h. Prečítané knihy môžete vrátiť a vyzdvihnúť si tie, ktoré ste si vopred objednali mailom, telefonicky alebo cez online katalóg. Nutné je zazvoniť na zvonček pri dverách.

Tel. kontakt: 038 / 760 27 67
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Online katalóg: http://87.197.119.157/katalog/
O prípadných zmenách vás budeme vopred informovať.

oznam kniznica15086

Nové knihy FPU 2021 -,,Kniha priateľ pre všetky generácie"

Predstavujeme vám ďalšie knihy zakúpené do knižného fondu Mestskej knižnice Ľ. Štúra v rámci projektu,,Kniha priateľ pre všetky generácie". Projekt  je podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia sumou 2 000 €,
S nákupom kníh budeme  naďalej pokračovať a priebežne predstavovať. 

knihafpu3knihafpu2knihyfpu1knihafpu4knihafpu5logo fpu

 

Knižnica otvorená pre všetkých - beseda s Barborou Kardošovou a Oľgou Belešovou

Ďalšou aktivitou v rámci projektu ,,Knižnica otvorená pre všetkých" , ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia bola beseda, ktorá sa konala dňa 14.10.2021 v Mestskej knižnici Ľ. Štúra so scenáristkou, režisérkou a spisovateľkou Barborou Kardošovou spolu s divadelnou, televíznou, rozhlasovou i dabingovou herečkou Oľgou Belešovou. Dopoludnie bolo určené hlavne seniorom knižnice v rámci októbra mesiaca úcty k starším. Besedu moderovala Zuzana Varhaníková. Zúčastnení strávili príjemné dopoludnie so zaujímavými hosťami.
Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

kb6kb5kb4logo fpu

Čítať ďalej...

Kniha priateľ pre všetky generácie - knihy

,,Kniha priateľ pre všetky generácie" tak sa volá projekt podporený z verejných zdrojov FPU sumou 2 000 €, vďaka ktorému v týchto dňoch pribudlo do knižného fondu 45 nových knižných titulov viacerých žánrov. S nákupom kníh budeme pokračovať a priebežne predstavovať. Naďalej nám môžete vaše tipy a nápady povedať priamo v knižnici, napísať do komentu pod príspevkom na facebooku alebo poslať mailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

kppvgkppvg1kppvg2kppvg3    logo fpu

Biblioterapia - DSS ARCHA

Pokračovanie biblioterapie v rámci projektu ,,Knižnica otvorená pre všetkých" sa tentokrát uskutočnilo v detskom oddelení Mestskej knižnice Ľ. Štúra. Klientom z Archa DSS Bánovce nad Bebravou sme čítali z knižky ,,Príbehy o priateľstve čítam rád". Akciu finančne podporil Fond na podporu umenia - 7.10.2021

aaaaaaalogo fpu

Strana 1 z 10

Priestory na prenájom v Bánovciach nad Bebravou

 Copyright © 2021 MsKS spol. s r. o.
Ul. J. Matušku 766/19 Bánovce nad Bebravou
www.kulturabn.sk / www.btv.sk